Inauguracja budowy w Nakle nad Notecią

Nakło osiedle mieszkania z dopłatą do czynszu wbicie łopaty

28.07.2021

 

Blisko 200 mieszkań na wynajem powstanie na działce przy ul. Mroteckiej w Nakle nad Notecią. 28 lipca oficjalnie zainaugurowano inwestycję realizowaną w ramach współpracy pomiędzy nakielskim samorządem a spółką PFR Nieruchomości. Osiedle powstanie na około dwuhektarowej działce w północnej części miasta. Generalny wykonawca ma na realizację inwestycji dwa lata od momentu uruchomienia robót budowlanych.

 

Przy ul. Mroteckiej w Nakle nad Notecią powstaną cztery pięciokondygnacyjne budynki, które pomieszczą 190 mieszkań o zróżnicowanych metrażach – od około 30 -metrowych kawalerek pod przeszło 70 -metrowe M4. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie podstawowym. Średniowysokie budynki będą się od siebie różniły rozmiarem. W skrajnych częściach działki powstaną dwa mniejsze, jednoklatkowe bloki, a pomiędzy nimi dłuższe dwuklatkowe z większą liczbą mieszkań. Na terenie osiedla powstanie także plac zabaw, 190 miejsc postojowych oraz wiaty rowerowe.

Budowa osiedla jest realizowana dzięki współpracy nakielskiego samorządu, który wskazał należącą do niego działkę przy ul. Mroteckiej, ze spółką PFR Nieruchomości, która zapewniła finansowanie inwestycji. Mieszkania powstaną na około dwuhektarowym obszarze przy ul. Mroteckiej w północnej części miasta. Od zachodu, w odległości około 100 metrów, znajduje się wielorodzinne osiedle mieszkaniowe im. Władysława Łokietka. Z kolei w części południowej i wschodniej inwestycja będzie sąsiadowała z ogródkami działkowymi i zabudową jednorodzinną. Przyszłe osiedle w naturalny sposób będzie oddzielone od otaczającej zabudowy poprzez lekkie wyniesienie terenu, drzewa oraz ciek wodny, który będzie je otaczać od strony południowo – zachodniej.

Generalny wykonawca inwestycji to bydgoska firma PW Lech, która ma na wybudowanie osiedla 24 miesiące od momentu rozpoczęcia prac.

Jest mi niezmiernie miło, że możemy się spotkać w tak ważnym dla Nakła nad Notecią momencie. Spotykamy się dzięki zaangażowaniu i staraniu wielu ludzi dzisiaj stoimy na placu budowy w Nakle nad Notecią, gdzie mieszkania są niezwykle potrzebne i wyczekiwane przez naszych mieszkańców. W Nakle nie buduje się mieszkań czynszowych, natomiast wielu naszych mieszkańców ich potrzebuje. Niektórzy mieszkają w starej substancji mieszkaniowej niespełniającej obowiązujących standardów, są to również młode rodziny, które nie posiadają na starcie zdolności kredytowej. Dziękuję wszystkim partnerom za zaangażowanie w ten ważny projekt podkreślił Sławomir Napierała, Burmistrz Nakła nad Notecią.

Ta dzisiejsza uroczystość to jest przykład determinacji samorządu i myślenia o tym jak ma wyglądać miasto dla przyszłych pokoleń. Wiemy jak wielką zmorą III RP było bezrobocie, tak teraz jednym z największych problemów Polaków jest kwestia dostępności do mieszkań. Staramy się wdrażać rozwiązania, które mają ten problem zmniejszyć. Gratuluję samorządowi i dziękuję spółce PFR Nieruchomości za to wsparcie i życzliwość nie tylko w stosunku do Nakła, ale samorządów w całej Polsce zaznaczył Łukasz Schreiber, Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów. 

Funkcjonujemy na ryku ponad 30 lat i wykonujemy szereg inwestycji mieszkaniowych, w których się specjalizujemy. Przygotowujemy już plac budowy i zapewniam, że ta inwestycja będzie naszym oczkiem w głowie. Jestem przekonany, że to osiedle będzie perełką, na przykładzie której będzie można pokazać dobrą współpracę wszystkich stron w procesie inwestycyjnymmówił Jacek Ryba, Prezes Zarządu PW Lech.

 Nasi klienci to ludzie młodzi – pomiędzy 20-40 rokiem życia. To młodsze pokolenie ma inne wartości i jest bardzo mobilne. To widać na rynku – w pierwszym półroczu ogłosiliśmy nabory na 1,6 mieszkań i zgłosiło się na nie ponad 8 tysięcy chętnych. To jest dobry czas dla najmu instytucjonalnego – zaznaczył Wojciech Caruk, Prezes Zarządu PFR Nieruchomości S.A.

 

Więcej na:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.mplus.pl